25 günden beri süren baş ağrım var.

25 günden beri süren bir baş ağrım var. Bir anda saplandı ve o günden beri 7/24 başımda. Gün içinde çoğunlukla orta şiddette seyrederken bazen yüksek şiddette de olabiliyor. Uyandığım anda şakaklarımdan saplanıyor ve yatana kadar devam ediyor. Tabiri caizse baş ağrısı ile yatıp onunla uyanıyorum. 18 yaşındayım. Son zamanlarda da gün içinde 3-4 kere mide bulantısı ve baş dönmesi yaşıyorum. 10 gün falan oldu bir nörolog doktoruna göründüm. Detaylı MR ve kan tahlili istedi. MR sonuçlarımda parietol lob düzeylerinde VRS izlenmiştir dendi başka birşey çıkmadı kan tahlillerimde ise B12, demir ve folat düşük çıktı onun dışında birşey bulamadı ve antidepresan yazıp yolladı. Fakat strese dayalı bir durum olmuyor bende asla. Herhangi bir şekilde baş ağrımda azalma olmadı zaten ve 3 gündür de yüksek şiddette ağrıyor. Ağrı kesiciler herhangi bir fayda etmiyor. Annemin migreni var o yüzden onun ağrı kesicileri biraz daha kuvvetli ve onun ilacından içtiğim zaman bile 2 saat sonra ancak bir miktar hafifletiyor. Cidden ne yapacağımı bilmiyorum. Lütfen yardım eder misiniz?


Cevap (1)

Uzm. Dr. Sancar Terzi Nöroloji - 7 ay önce

Verdiğiniz bilgilere göre; beyin emarınızda anormal bir durum görülmemiş ve şikayetleriniz de tipik bir migreni düşündürmediğinden hekiminiz böyle bir tedavi başlamayı uygun görmüş olabilir. Size önerilen tedaviyi kullanıp kontrole gitmeniz eğer farklı bir durum gelişir ya da şikayetlerinizde artış olursa da kontrol zamanını beklemeden müracaat etmeniz uygun olur.

Yeni Sorular


Makroprolaktin değerim  yüksek çıktı.

Gizli Profil - 8 saat önce

Makroprolaktin değerim yüksek çıktı.

Merhaba. Gebe değilim ancak prolaktin seviyem yüksek. Makroprolaktin değerim 80.79 çıktı. Bu ne anlama geliyor? Beni aydınlatırsanız sevinirim.


118 kiloyum, 2 haftadır yüksek tansiyon şikayetim var.

Gizli Profil - 21 saat önce

118 kiloyum, 2 haftadır yüksek tansiyon şikayetim var.

22 yaşındayım, 118 kiloyum. 2 haftadır yüksek tansiyon şikayetim var. Tansiyonum gün içinde 13-16 arası değişiyor ve boğazımdan nefes darlığı hissediyorum. Kan tahlili ve EKG de sıkıntı çıkmadı. Holter sonuçlarına göre de gün içinde tansiyonum yükseldiği için doktorum vasoxen (yarım) ve ecoprin yazdı. Sizce bu ilaçları kullanmalı mıyım? Bağımlılık yapar mı ve bana uzun vadede beni rahatlatacağını, yardımcı olacağını düşünüyor musunuz. Teşekkür ederim.


Daha önce kimse tiroid ilacı kullan dememişti.

Hayat cey - 1 gün önce

Daha önce kimse tiroid ilacı kullan dememişti.

Merhaba. Değerlerim 2. trimester de TSH 3.50 olmuş, doktor 3 olması gerekiyor diye Levotiron 25 mg den kullan dedi. Daha önce kimse tiroid ilacı kullan dememişti ya da değerlerin gayet güzel demişlerdi. Dahiliye doktoru ise 3 den yukarı olmamalı deniyor. Sizce günde bir kere kullanmalı mıyım? Dahiliye doktoru sabah aç şekilde kullanmanız gerekiyor dedi.


Hiçbir yolla bir cinsel ilişkim olmadı.

Gizli Profil - 2 gün önce

Hiçbir yolla bir cinsel ilişkim olmadı.

Hocam merhaba. Bana gebelik testi yaptırmam gerektiğini söylemiştiniz ama dediğim gibi hiçbir yolla bir cinsel ilişkim olmadı. Spermler bana dışardan ne kadar sürede ve nasıl bulaşmış olabilir?


20 günlük çocuğumun karın şişliği normal mı?

Ozinga - 2 gün önce

20 günlük çocuğumun karın şişliği normal mı?

Merhabalar. 20 günlük çocuğumun karın şişliği normal mı? Gaz olabileceği söyleniyor, zamanla geçer vb. söyleniyor.