Babam 74 yaşında, kilo kaybı şikayetiyle doktora götürdük.

Gizli Profil#Akciğer - 3 ay önce

Babam 74 yaşında, kilo kaybı şikayetiyle doktora götürdük.

Babam 74 yaşında, kilo kaybı şikayetiyle doktora götürdük. BT sonuçlarında Tiroıd gland parankimi diffüz ekspansıl ve heterojen dansitede izlenmekte olup, gland Süperıor mediastene doğru uzanım göstermektedir. İstmus inferıor kesımde 17.5 mm çapında Ölçülen hıpodens nodüler lezyon ızlenmıştır. Trakea lümenı bılateral basıya uğramış olup, bu Sevıyede daralmaktadır. Özefagus duvar kalınlığı diffüz artmış görünümdedir. Proksimal özefagus tiroid gland tarafından bilateral olarak basılanmıș görünümde izlenmektedir. Kardiotorasik indeks kalp leiıne artmıştır Sag hıler bolgede 10 mm kısa aksında ölçülen lenf nodu izlendi. Prevasküler alanda 8.5 mm kısa aksında ölçülen lenf nodu izlendi. Her iki akciğerde dependan bölgelerde yoğunluk artışı ve hava hapsı alanları izlenmektedir. Her iki akciğer alt loblarda daha belirgin sekel plevroparankımal bantlar mevcuttur. Sol akciğer alt lobta milimetrik boyutlu non-spesıfık pulmoner nodül dikkati çekmiştir. Vasküler yapılarda cidarsal kalsifik plaklar izlenmektedir. Osseöz yapılarda dejenerati fdeğişiklikler görülmektedir. Yorumlarsanız çok sevinirim


Soruya cevap vermek için Doktor Girişi yapınız...

Yeni Sorular


Bir insanın öksürünce neden bilinci gider?

Gizli Profil - 1 gün önce

Bir insanın öksürünce neden bilinci gider?

Babam iki haftadır öksürüyor ve öksürdüğünde anlık bilinç kaybı yaşıyor. Üç dört kez başını bu yüzden çarptı ve yarıldı. Tüm sağlık bölümlerine gitti, ama hala çözüm bulamıyorlar. Çok korkuyorum. Bir insanın öksürünce neden bilinci gider?


Bütün parmaklarımda beyaz yatay çizgiler var.

Gizli Profil - 1 gün önce

Bütün parmaklarımda beyaz yatay çizgiler var.

Merhaba, fotoğraflarda görüldüğü gibi bütün parmaklarımda beyaz yatay çizgiler var. Bunlar olağan mıdır? Teşekkürler.


Radyolog fıtık yok yazmış, doktor var diyor.

Gizli Profil - 2 gün önce

Radyolog fıtık yok yazmış, doktor var diyor.

Genel muayene için mr çektirmiştim. Radyolog fıtık yok yazmış, doktor var diyor. Hiç ağrım falan da yok. Tamamen geçebilir mi fıtık, geçmesi için ne yapabilirim?


Uyku testine girmem mi daha mantıklı yoksa ameliyat olmam mı?

Özcan92 - 2 gün önce

Uyku testine girmem mi daha mantıklı yoksa ameliyat olmam mı?

Merhaba, 31 yaşındayım boyum 167 kilom 67, bir süredir horlama sorunum var, Uyku kalitemin de düştüğünü hissediyorum. Burun kemiğimdeki eğrilikten dolayı sağ taraf da daralma var ve bazen o taraftan hiç nefes alamıyorum, Ayrıca küçük diliminde uzun olduğunu söylediler, Görüştüğüm uzmanlar arasında cerrahi müdahalenin büyük oranda solunumumu rahatlatacağını söyleyende var, Burnumda ki daralmanın ve küçük dilimdeki uzamanın cerrahi müdahale gerektirecek boyutta olmadığını söyleyende var, Burnumdaki tıkanıklık özellikte yattığım zaman beni rahatsız ediyor, Sürekli Ağızım açık şekilde uyuyorum. Apne olup olmadığı konusunda emin değilim. Yaşadığım bölgede uyku testi yapan yerler çok sınırlı bu yüzden çok ileri bir tarihe randevu alabildim. Sorum şu; Burun ve küçük dil ameliyatlarını aynı anda olup daha sonra uyku testine girmem mi daha mantıklı yoksa ameliyat olmadan önce uyku teste mi girmeliyim? Uyku testi sonuçları sadece apne olup olmadığını mı belirliyor yoksa tıkanıklığın sebebinin de ortaya çıkarıyor mu? Tedavi sürecinde sıralama nasıl olmalı?


Sağ serebellar hemisferde kitle.

Gizli Profil - 2 gün önce

Sağ serebellar hemisferde kitle.

KRANİAL MR İNCELEMESİ RAPORU Teknik : Aksiyal düzlemde T1A, FLAIR, Koronal T2A, Sagital düzlemde T2A Tümör öyküsü olan hastada; Sağ serebellar hemisfer orta serebellar pedinkül seviyesinde yaklaşık 5.5 cm çapında santralinde ve posteriorunda post op değişikliklerin eşlik ettiği kitle lezyon mevcuttur. Periventriküler alanda transependimal BOS ile uyumlu olabilecek konfluens sinyal artışları mevcuttur. Bilateral sentrum semiovale periventriküler birbiri ile birleşen T2 FLAIR hiperintens sinyal artışları mevcuttur. Prepontin, serebellopontin sisternalar açıktır. Beyin sapı ve 4.ventrikül orta hattın soluna deviyedir. Lateral ventrikül 3.ventrikül normalden geniştir. Supratentorial alanda orta hat yapıları tabii form ve lokalizasyondadır. Babamın MR sonucu yorumlayabilir misiniz. Ve öneri olarak ne yapılabilir.