Dedeme Konya'da beyin tümörü teşhisi koyuldu.

Dedeme 7 eylül 2022 de Konya'da beyin tümörü teşhisi koyuldu. 8 eylülde ameliyat oldu. Sonrasında 5 ocak 2023 de Gazi Üniversitesi hastanesinde Gamma knife uygulandı. Nisan ayından sonra denge kaybı başladı. Şu an yürüyemiyor, hareketi kısıtlı, idrar kaçırma sorunu ve bilinç problemi, mide bulantısı ve kusma var. Doktor BOS artışından dolayı şant önerdi . 30 mayıs salı günü Konya Necmettin Erbakan üniversitesi meram tıp fakültesine gidildi. Şu an hastanede yatıyor. 6 hazirana şant ameliyatı için gün verildi. Fakat doktorlar şu an ki durumunun kanındaki sodyum düşüklüğünden kaynaklanıyor olabileceğini, BOS fazlalığının bu duruma getirecek kadar artmadığını söylediler. Sizlerde aynı durumu yaşayan varsa beni bilgilendirebilir mi?


Soruya cevap vermek için Doktor Girişi yapınız...

Yeni Sorular


Pulmoner arteri oblitere eden geniş boyutlu kitle

brcn.mnks@gmail.com - 2 gün önce

Pulmoner arteri oblitere eden geniş boyutlu kitle

Bulgular: Desendan aortayı çevreleyen, sol hiler bölgede pulmoner arteri oblitere eden geniş boyutlu kitle lezyonu izlendi. Desendan aortada ve arkus aortada distale kadar yaygın periferik trombus materyalleri izlenmiştir ne demek? Sağ ve sol memede ve koltuk altında da şişlikler var.


Burun estetiği sonrası burun törpüsü

Gizli Profil - 2 gün önce

Burun estetiği sonrası burun törpüsü

Merhaba, Ben 2 yıl önce burun estetiği yaptırdım. 1. yılım dolduktan sonra burnumdaki kemer hala durduğu için doktorum burun törpüsü yaptı, ama 2. yılımın sonlarına doğru burnumun ortasında büyük bir şişlik oluştu ve doktorum bu durumla ilgilenmedi. Sebebini anlayamadım. Sizce neden bu şekilde?


MR raporu özeti

glnzklbs - 3 gün önce

MR raporu özeti

Sonucumu anlayamadım. Pankreas kuyruk kesiminde kitle. Sigmoid kolon distalinde patolojik duvar kahnlaşması. Sol overde sağa göre volümünöz görünüm. Yaygın peritonitis karsinomatoza ile uyumlu bulgular. Karaciger metastazları. Sağ sürrenal glandda BT ile karakterize edilemeyen 27 mm çapında lezyon görülmektedir. Gerekirse MR korelasyonu yapilabilir.


Yüzde yanma ve kızarma

Gizli Profil - 3 gün önce

Yüzde yanma ve kızarma

Yüzümü her zaman kullandığım cilt ürünleri ile temizledim ve bir anda yanıp kızarmaya başladı. Şu anda gerçekten acı çekiyorum. Sebebi nedir?


Dayanılmaz bir ağrı var.

Gizli Profil - 3 gün önce

Dayanılmaz bir ağrı var.

1 aya yakın dayanılmaz bir ağrı var. İğneler, ağrı kesiciler ise yaramıyor? Neyim var ?