Meme biyopsisi sonucum.

patruska#Meme Kanseri - 2 gün önce

Meme biyopsisi sonucum.

Hocam merhabalar. MEME BİYOPSİ SONUCUM MASROSKOPİ : Beyaz renkli 9 adet meme tru cut biyopsi materyali. MİKROSKOPİ: kesitlerde, hücreselliği hafif artmış fibromiksoid/ fibrokollagenize stromada irili ufaklı düzensiz duktuslar içeren lezyon parçacıkları izlenmektedir. Duktuslar atipik olmayan, yer yer prolifere epitel hücreleri ile döşelidir. Miyoepital katmanı yer yer belirgindir. Örneklerde tanımlanan stromada doğal görünümlü duktolobuler yapıları da çevrelemektedir. Maling lezyonu düşündüren bulgu saptanmamıştır. PATOLOJİK TANI : fibroepitelyel lezyon ile uyumlu bulgular ; YORUM: tiplendirme için lezyonun eksize edilerek incelenmesi önerilir.( 6 ayda 2 cm büyüme ile 33 mm olduğu için biyopsi yapılmıştı. Babaannemde meme kanseri var, yaşım 39, ameliyatı sonrası kesin sonuç tekrar pataloji denildi. Kötü gelme olasılığı varmıdır? )


Cevap (1)

Doç. Dr. Cem Karaali Genel Cerrahi - 2 gün önce

Verdiğiniz bilgilerden öncelikle klasik tipte bir kanser olmadığını görüyoruz. Bununla beraber sizin söylediğiniz şekilde hızlı büyüyen kütleleri eksize etmek yani çıkarmak gerekir. Yaşınız ve aile hikayenizi göz önüne aldığımızda yeni ortaya çıkmış ve hızlı büyüyen bu kitlenin çıkarılması uygun olacaktır. Bu kitleden kanser çıkıp çıkmayacağını söylemek patolojik olarak incelemeden mümkün olmasa da genellikle en fazla filloid tümör çıkma olasılığının olduğunu söylemek çokta yanlış olmayacaktır diye düşünüyorum. Şimdiden geçmiş olsun. Sağlıkla kalın 

Yeni Sorular


Erkek arkadaşımla ilişkiye girdim.

Gizli Profil - 9 saat önce

Erkek arkadaşımla ilişkiye girdim.

Erkek arkadaşımla ilişkiye girdim ve kızlık zarım çift odacıklı bölmeli üst kısmı koptu, fakat alt kısmı duruyor. Ne yapmalıyım?


Annem aşırı derecede idrar kaçırıyor.

Hüseyin - 9 saat önce

Annem aşırı derecede idrar kaçırıyor.

Annem aşırı derecede idrar kaçırıyor. Ne yapmalı? Nasıl bir çözüm önerirsiniz? Yaşı 81.


Babam 4. evre akciğer kanseri.

Ozlem5959 - 14 saat önce

Babam 4. evre akciğer kanseri.

Merhaba. İyi günler. Babama yapılan tahliller ve pet sonucunda akciğer kanseri, boyuna, pankreasa, karaciğere ve kemiğe yayılmış görünüyor. 4.evre oluyormuş. Nasıl bir tedavi uygulanabilir ve tamamen yok olma şansı var mıdır? Patoloji sonucunda histopatolojik ve immunohistokimyasal bulgular akciğerin skuamoz hücreli karsinomunu az disferansiye destekler niteliktedir yazıyor. Yorumlar mısınız, ne demek bu? Tedavi edebilir mi?


Boynumun üzerinde sağ tarafta lenf bezesi var.

GokGurledi - 15 saat önce

Boynumun üzerinde sağ tarafta lenf bezesi var.

Merhaba hocam, Boynumun üzerinde sağ tarafta gözle görünmeyen ancak dokununca hissettiğim bir lenf bezi var. Sınırlarını kalem ile işaretleyip boyunu ölçtüğümde çapının yaklaşık 10 mm olduğunu gördüm. 1.5 haftadır izliyorum ve boyutu azalmıyor. Sizce bu normal midir? Yoksa lenf kanseri ya da metastaz olma ihtimali var mıdır? Teşekkürler.


Bende demir eksikliği ve kansızlık var.

Gizli Profil - 16 saat önce

Bende demir eksikliği ve kansızlık var.

25 yaşında bayanım. Bende demir eksikliği ve kansızlık var. Hemoglobin 9.7, Demir 25 referans aralığı (60-180) Ferritin 4.7 referans aralığı (11-306). Ben tedavi olarak damardan demir alıyorum ama değerlerim birkaç ay sonra tekrar düşüyor. baş dönmesi oluyor. Hocam bu değerlerle oruç tutabilir miyim? Oruç tutarsam değerlerim daha çok düşer mi?