Servikal disklerde hidrasyon kaybı mevcut

Servikal disklerde dejerasyona ikincil hidrasyon kaybı mevcuttur. C3-4 diskinde difüz annüler taşma izlenmiştir. Nöral foromenler inferiorda belirgin daralmıştır. C2-3 diskinde sol foraminal disk protüzyonu mevcuttur. Sol nöral foramen inferiordan belirgin daralmıştır C4-5 diskinde bilateral subartiküler ve posterior santral disk protrüzyonu mevcuttur. C5-6 diskinde diffüz anüler taşma zemininde sol foraminal disk protrüzyonu mevcuttur.Nöral foromenler solda belirgin inferiordan daralmıştır C6-7 diskinde diffüz anüler taşma zemininde sol sol foraminal disk protüzyonu mevccut nöral foramenler solda belirgin inferiordan daralmıştır


Cevap (1)

Merhaba. Bu boyun MR görüntüleme raporunda özetle boyun omurları arasında bulunan yastıkçıklarda bozulmalara bağlı su kaybı olduğu, sinirlerin içinden geçtiği bazı deliklerde daralma olduğu, 2 ve 3, 4 ve 5, 5 ve 6 omur arasında fıtıklaşma olduğu ifade edilmektedir. 

Yeni Sorular


Kimyasal gebelik olabilir mi?

Gizli Profil - 2 gün önce

Kimyasal gebelik olabilir mi?

Merhaba hocam. Eşimle 22 Mart ve 30 Mart tarihlerinde iki ilişkimiz oldu. 8 Nisanda adet bekliyordum. 6 Nisan'da iki günlük bir kanama oldu. 1. Beta HCG 21 (07 Nisan), 2. Beta HCG 46 (9 Nisan), 3. Beta HCG 152 (13 Nisan). Aynı hastane sonuçları. 1. Beta düşük görüldüğü için takip dediler, kimyasal olabilir dediler. Durumum nedir?


Geçmeyen ishal

Gizli Profil - 2 gün önce

Geçmeyen ishal

Merhabalar. 8 gündür ishal ve karın ağrısı çekiyorum. ilk günler mide bulantısı, vücut ağrısı vardı. Serum yedim, 3 hastane gezdim. İlk başlarda muayene etmeden ilaç yazıp yolladılar, kan tahlili istedim yapmadılar, en son gittiğim hastane yaptı, bağırsak enfeksiyonu dedi. İlaç verdi bir de idrar yolu enfeksiyonu dedi. İlaçları kullanıyorum ishalimin geçmesi için haşlanmış yumurta patates vs denemediğim şey kalmadı ama geçmiyor. Hayatımı olumsuz yönde etkiledi, halim bile yok, ishalim hemen nasıl geçer? Lütfen yardım edin, zor durumdayım.


Acnemix hazırlanışı

Gizli Profil - 2 gün önce

Acnemix hazırlanışı

Merhaba. Ben sivilcelerim için acnemix aldım, ancak hazırlanmasını yanlış yaptım. Etil alkol ve eritromisini karıştırıp kremin içine dökmek yerine, ikisini de kremin içine direkt döktüm ve eritromisin biraz pütür pütür kaldı. Ne yapmalıyım, kullanmalı mıyım? Yoksa yenisini mi almalıyım?


Acnemix kullanmadan önce nasıl karıştırılır?

Gizli Profil - 2 gün önce

Acnemix kullanmadan önce nasıl karıştırılır?

Acnemix aldım, ancak araştırmadan hazırladım ve hem etil alkolü hemde o tozu birbirine karıştırmak yerine direkt kremin içine döktüm. Biraz pütür pütür kaldı. Ne yapmalıyım? Kullanmalı mıyım? Lütfen yardımci olun.


Yüzümde çıkan ve hemen kaybolan kabarcıklar.

Gizli Profil - 2 gün önce

Yüzümde çıkan ve hemen kaybolan kabarcıklar.

Merhabalar. Cildimde 2 aydır oluşan kabarcıklar var. Bir ay önce sadece burun kenarlarımda oluyordu, artık çenemde, çenemin iki tarafında, burnumun kenarlarında, anlık ucu olmayan, iltihap olmayan, kırmızı kabarcıklar var. Anlık çıkıp dediğim yerleri kaplıyor, diğer gün kayboluyor.