Bende denge problemi var.

Ömer arpacı#Vertigo - 8 ay önce

Bende denge problemi var.

Hocam bende denge problemi var. Nörolojiye gittim mr çektirildi ve temiz çıktı, ama antibiyotik aldım dişimde iltihap vardı. Antibiyotik kullanınca dengem tamamen düzeldi ama 1-2 haftalığına ve tekrar aynıyım. Bu sefer çok pis basınç oluyor, antibiyotik kullanınca etki etmiyor artık. Cevaplarsanız sevinirim.


Cevap (1)

Merhabalar. Dengenin sağlanmasında iç kulak, gözler, beyin, beyincik, omurilik, eklemler ve kaslar gibi bir çok organ rol oynar. Bu organların birindeki bozukluk sonucu vertigo ve/veya dengesizlik ortaya çıkar. Denge ile ilgili kulak hastalıkları arasında kulak kristallerinde kayma, labirentit, Meniere hastalığı (labirentteki sıvılarda basınç artışı), vestibüler nörit (denge siniri iltihabı) gibi iç kulak hastalıkları bulunmaktadır. Yine otitis media (orta kulak iltihabı) da denge bozukluğuna yol açabilir.  Size tavsiyem bir de bir kulak burun boğaz uzmanına gitmeniz.

İlgili Sorular


Testiste nohut büyüklüğünde kuyruklu sert kitle

Gizli Profil - 1 yıl önce

Testiste nohut büyüklüğünde kuyruklu sert kitle

Hocam yaklaşık 2 yıldan beri her iki testisimin alt kısmında nohut büyüklüğünde kuyruklu sert kitleler. Bugüne kadar hiç bir rahatsızlık duymadığım için her hangi bir sağlık kuruluşuna gitmediğim gibi bu konuda endişelerimde var. Hocam bu konuda beni bilgilendirirseniz severim. Şimdiden teşekkürler


Sol kulağımda, başımın sağ tarafında ve çenede ağrı var

Gizli Profil - 2 yıl önce

Sol kulağımda, başımın sağ tarafında ve çenede ağrı var

Sağ kulak deliğime yakın bölge de dokununca hissedilen bir ağrı başladı. Bir sonraki gün başımın sağ kısmında bir ağrıyla birlikte çenemin sağına doğruda biraz ağrı hissettim. Sebebi ne olabilir?


Kulak kuru temizleme zararlı mı?

korkmaztuhafiye - 2 yıl önce

Kulak kuru temizleme zararlı mı?

Kulak kuru temizleme zararı var mı?


Yeni Sorular


Mysoline ile Paxera aynı anda kullanımı zararlı mıdır?

murattz - 3 saat önce

Mysoline ile Paxera aynı anda kullanımı zararlı mıdır?

Merhaba. Mysoline ile Paxera aynı anda kullanımı zararlı mıdır? Çeyrek mysoline kullanıyorum ama anksiyetemi çok artırdı ve sağ ve sol kolumdaki titremeler gitse de sol elimde bardak tutarken titreme başladı. Acaba anksiyetem için paxera yazılmıştı iki sene önce. İkisini birlikte kullanmamım bir sakıncası olur mu? Bu titreme anksiyetem arttığı için olabilir mi? Cevaplarsaniz cok sevinirim.


Lenf bezi kanseri riskim var mı?

Umut - 4 gün önce

Lenf bezi kanseri riskim var mı?

Merhana; temmuz ayında sol kulağımın altında lenf bezi şişliği ortaya çıktı. Başta ben yağ bezesi sandım ama 3 gün içinde iyice büyüdü ve bende baş dönmesi; mide bulantısı; tek taraflı baş ağrısı; titreme; kulakta doluluk hissi; kulakta kızarma gibi belirtiler ortaya çıktı ve acile gittim bana kulak enfeksiyonu gibi duruyor diyip antibiyotik verdiler. Baş dönmesi hariç belirtiler hızlıca iyileşti ama lenf bezi şişliği eskisi kadar olmasada şiş kalmaya devam etti normale dönmedi. Şimdi lenf bezine hiç dokunmazsam, dürtmezsem boyutu çok küçülüyor ve yumuşuyor ama dokunduğumda ve üzerine bastırdığımda şişiyor ve sertleşiyor. Daha önce birde baş ağrısı yapıyordu şiştiğinde, ama artık yapmıyor ayrıca o lenf bezine yakın yerde bir tane daha lenf bezi şişliği ortaya çıktı, oda aynı şekilde dokunmağımda boyutu iyice azalıyor ve yumuşuyor ama dokununca şişliği artıyor ve sertleşiyor. Lenf kanseri riskim var mı hocam sizce? Bu arada tüm bu belirtiler yeni kulak içi kulaklık aldıktan bir kaç gün sonra ortaya çıktı. Aldığım kulaklık pek kulağıma olmadı. Sürekli düşüp duruyordu, ben de sürekli kulağımın içine iyice bastırarak geri koymak zorunda kalıyordum. Kulak içini tahriş etmiş ve bu yüzden belirtiler ortaya çıkmış olablilir mi?


Zoretanin kullandım. 6 haftalık  hamileyim.  Ne yapmalıyım?

nisan - 6 gün önce

Zoretanin kullandım. 6 haftalık hamileyim. Ne yapmalıyım?

Merhaba. 29 yaşındayım. 2020 yılında uzun yıllardır mücadele ettiğim seboreik dermatit hastalığım için zoretanin ilaç tedavisine başlandı. 1 yıl boyunca günce 30 mg olarak kullandım. 2023 yılı yaz aylarında tekrar eden rahatsızlığım için 01.09.2023 tarihinde tekrar günde 20 mg olmak üzere (çok düzenli olmasa da) tekrar ilaç kullanımına başladım. Korunmama rağmen beklenmedik bir gebelik yaşandı ve 6 haftalık hamile olduğumu öğrendim. Bu durumda ne yapmalıyım?


Üç saat önce Avmigran aldım, Arvelesi de alabilir miyim?

kemalferhat - 6 gün önce

Üç saat önce Avmigran aldım, Arvelesi de alabilir miyim?

Hocam iyi çalışmalar dilerim. Ben 3 saat önce baş ağrım için avmigran kullandım, ancak şimdi de dişim azıttı ve arveles kullanmak istedim, ama iki farklı ilacı bu kadar süre arayla kullanıp kullanmamak konusunda sizlere bir danışmak istedim. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.


Meme biyopsisinde iyi gelen bir kitle, kötü huyluya dönüşür mü?

Htctnctrk - 6 gün önce

Meme biyopsisinde iyi gelen bir kitle, kötü huyluya dönüşür mü?

Merhabalar. Mamografi çektirdim. Birads 0 olduğu için ultrasona yönlendirdiler. Ultrasonda da sol koltuk altı lenflerim 22×12 ve 25×13 mm şeklinde iki adet sağ koltuk altımda bir şey yok. Daha önce sol mememden biyopsi oldum ve adonezis çıktı. Biyopside iyi gelen bir kitle, kötü huyluya dönüşür mü? 5 yıl oldu biyopsi olalı hiç bir artış görünmedi boyutlarında. Kol altı lenflerinin bu ölçüde olması normal mi?