İkinci Görüş Talep Formu (Ücret 950 TL)

Dosya, Fotoğraf, Video Ekle (Maksimum 5 dosya). Sitede yayınlanmayacak ve sorunuz cevaplandıktan sonra sistemden silinecektir.
* Gsm numaranız web sitesinde yayınlanmayacak ve 3. kişiler ile paylaşılmayacaktır. Sadece sorunuza cevabın verildiğini bildirme sms'i göndermek için kullanılacaktır. Doldurulması zorunludur.
* Fatura veya ödeme makbuzu için gereklidir. Sitede yayınlanmayacaktır.

Not: (*) ile belirtilen yerlerin doldurulması zorunludur.
Adınız, soyadınız, yüklediğiniz dosyalar, e-posta adresiniz, telefon numaranız ve size ait diğer bilgiler web sitesinde yayınlanmayacaktır. Tahlil sonuçlarınız sorunuz cevaplandıktan en geç 1 ay içerisinde sitem tarafından veri tabanından silinecektir.

Neden İkinci Doktor Görüşü Almalısınız?


Bazı hastalıkların tedavisi için birden fazla doktorun uzmanlığına başvurulması gerekir.

Tedavi için ikinci bir doktordan farklı bir görüş daha almak, hem hastanın kendisini tedaviye daha iyi hazırlamasına, hem de tedavi sürecini daha iyi atlatmasına yardımcı olur.

İkinci görüş, birden fazla tedavi seçeneği olan hastalıklarda, tüm tedavi seçeneklerinin değerlendirilmesi açısından önemlidir. Örneğin uygulanacak bir ameliyat için açık, laparoskopik ve robotik cerrahi yöntemlerden hangisinin tercih edilmesi konusunda birden çok doktordan görüş almak, hastanın uygun yöntemi daha kolay seçmesini sağlar.

Tek bir uzman doktor tarafından verilmiş tanı ve tedavi kararının, başka doktor tarafından da değerlendirilmesi doğru tanı ve tedavinin uygulanabilmesi açısından önem taşır. Özellikle kanser hastalıklarında birden çok doktorun ortak görüşü ile alınan tedavi, başarıyı olumlu yönde etkilemektedir.

İkinci Doktor Görüş’ünde değerlendirmeler, hastalarsoruyor.com’un akademik uzman kadrosu tarafından yapılır.

Tıbbi İkinci Görüş (İkinci Doktor Görüşü) Nedir?

İkinci doktor görüşü, hastalığınızın, her türlü tahlil, tetkik ve test sonuçlarınızın, uygulanan ya da planlanan tedavinin alanında uzman doktorlar tarafından yeniden değerlendirilmesi işlemidir. Bazı hastalıkların tedavisinde başka bir doktordan ikinci bir görüş almak, size farklı bir bakış açısı ve tedavi seçenekleri sunar.

Hastalığınızın ya da sağlık sorununuzun tanı ve tedavisi ile ilgili tereddütleriniz var ise, size konulan tanı ve önerilen tedavi hakkında hastalarsoruyor.com akademik uzman kadrosundan ikinci uzman görüşü alabilirsiniz.

Her türlü tahlil, tetkik ve test sonuçlarınızı, kan, idrar, hormon ve sperm tahlil sonuçları, MR, Tomografi, Ultrason, BT, Anjiyo, Pet CT, PSMA-PET, Böbrek Sintigrafisi ve patoloji sonucu raporlarının fotoğraflarını gönderip değerlendirme isteyebilirsiniz.

Eğer aşağıdaki durumlardan biri ya da birkaçı varsa, siz de ikinci doktor görüşüne başvurabilirsiniz;
Eğer tedavi görüyor ancak tedaviden sonuç alamadığınızı düşünüyorsanız,
Hastalığınız için planlanan ya da uygulanan tedavi ile ilgili kafanız karışıksa,
Hastalığınızın tedavisi için en iyi seçeneğin ameliyat olup olmadığından emin değilseniz,
Tedaviniz için alternatif tedavi yöntemleri arıyorsanız,
Tedavinizde kullanılacak teknolojileri bilmek istiyorsanız,
Eğer uygulanması planlanan tedavi yüksek riskler taşıyorsa ikinci doktor görüşüne başvurun.

Örnek Tıbbi İkinci Görüş

Tıbbi İkinci Görüş

Neden İkinci Doktor Görüşü?

Kolay Kullanım

Hastalığınızın tanı ve tedavisi ile ilgili tereddütlerinizi ya da kafanıza takılan soruları yazıp gönderin. İsterseniz raporlarınıza dosyayı ekleyin.

Güvenilirlik

İkinci görüş hizmeti kapsamında gönderilen hasta bilgileri, hasta mahremiyeti gereğince sadece ilgili doktorlarımız tarafından görülür ve başka kişilerle paylaşılmaz.

Uzman Kadro

İkinci görüş değerlendirmeleri, hastalar soruyor.com akademik uzman kadrosu tarafından yapılmakta ve raporlanmaktadır.