Mide bulantısı ve baş dönmesi

MERHABA BENİM 1 BUCUK HAFTADAN BERİ MİDEM BULANİYOR BASİM DONUYORDU BETA HGC TESTİ YAPTİRDİM VE SONUC


Cevap (2)

Evet, gebelik testi yaptırın, bu şikayetleriniz hamilelik belirtileri olabilir.

Uzm. Dr. Sancar Terzi Nöroloji - 6 gün önce

Sorunuz anlaşılamamıştır.

İlgili Sorular


Uzun süre Yasmin ilacı içilir mi?

Gizli Profil - 1 yıl önce

Uzun süre Yasmin ilacı içilir mi?

Bir yıl önce çikolata kisti ameliyatı oldum. Kisti 3 cm iken farketmememize rağmen damardan beslendiği için büyüme hızını ilaç ile kesemeyip 8cm iken ameliyat oldum. O zamandan beri her ay doktorumun verdiği ‘yasmin’ ilacını içiyorum. Doktorum bunu evlenip, çocuk sahibi olana kadar içmen gerektiğini söyledi. Bu ilacı bu kadar süre içmemin ne gibi bir sonucu olabilir?


Yorgunluk, mide bulantısı ve yüksek tansiyon sıkıntısı yaşıyorum.

Mirkelam uğurcuk - 3 hafta önce

Yorgunluk, mide bulantısı ve yüksek tansiyon sıkıntısı yaşıyorum.

Merhabalar, ben neredeyse 2 haftadır yorgunluk bazen mide bulantısı ve yüksek tansiyon-dalgalı tansiyon sıkıntısı çekiyorum. 22 aralıkta yaptırdığım kan ve idrar testinde doktor sağlıklı olduğumu söyledi, fakat halen bu belirtileri yaşıyorum. Kanımda pct değerim referans dışı olarak 0.348 % çıktı ve eski yaptırdığım bir kan tahlilinde serbest T4 üm 0.89ng/dl olarak çıktı. 2 buçuk hafta önce sağlıklı iken birden batağa düştüm bu pct değeriyle bir alakası var mıdır ? ya da serbest T4 düşüklüğü bu zamana mı patladı? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Ve ekstra olarak sağ göbek kadranımda arada sinyal gibi vuran bir ağrı oluyor, artık aşırı mutsuzum eskisi gibi sağlıklı olmak istiyorum.


Yeni Sorular


Regl dönemim çok düzensiz.

Gizli Profil - 16 saat önce

Regl dönemim çok düzensiz.

Merhaba; Benim regl dönem çok düzensiz, çok geç oluyorum, minimum 10 maksimum 30 gün arası gecikiyor. Bir tane çocuğum var ama bir tane daha istiyoruz. Bu ay 24 gün geciktiğinde ilk defa koyu kahverengi leke gelmeye başladı. 2 gün sürdü sonra jel gibi çok az miktarda akıntı gelmeye devam etti ama yine kan yoktu hiç . 2. günün sonunda kan gelmeye başladı, regl oldum sandım ama sabahtan öğlene kalmadan bitti, az geldi ve erken bitti. Anlamadım ama 1 hafta boyunca kan ve idrar testinden negatif çıktı. İlk defa böyle oldu hiç anlamadım, yerleşme kanaması olabilir mi? Eğer öyle ise ne zaman test yapsam doğru çıkar ? Yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar...


Annem 62 yaşında ve invazi duktal karsinom

Pelin - 22 saat önce

Annem 62 yaşında ve invazi duktal karsinom

Hocam annem 62 yaşında, invazif duktal karsinom, lenfovasküler ve perinoral invazyon izlendi. Meme başı deri ve fasia salim, diger yerlerinde duktal hiperlazi ektazik duktus saptantı, ER VE PR pozitif her2 2+ k-67 %20 koltuk altinda lenf bezi sıçraması yok, tümör 0.8 cm, pT1N0. Annemin kurtulma şansı varımdır hocam? Kemotarapi alabilir mi? Yardimci olurmusunuz?


Uzun zamandır devam eden bel ağrılarım var.

Ecem Tekin - 2 gün önce

Uzun zamandır devam eden bel ağrılarım var.

Öncelikle Merhabalar. Çok uzun zamandır bel ağrısı şikayetim vardı ve MR çekildim. Sonuçlarımı değerlendirir ve yapmam gerekenleri söylerseniz çok sevinirim. Teknik: FSE T1 sagital,FSE T2 axial, sagittal İnceleme: LOMBER VERTEBRA MR Bulgular. Korpus yükseklikleri, kortikal ve medüller sinyal kayıtları normaldir. L3-L4 düzeyinde dural keseye temas eden bulging izlendi. L4-L5 düzeyinde nonkompresif bulging izlenid. Diğer intervertebral disklerin sinyal kayıtları homojen olup herniasyon saptanmamıştır. Spinal kanal normal genişliktedir. Konus medullaris normal düzeyde sonlanmakta olup kauda liflerine ait patolojik sinyal mevcut değildir. Psoas adeleleri doğal olup, paravertebral alanlarda patolojik sinyal kaydı saptanmamıştır. Sakroileak eklem düzeyinde hafif dereceli sklerotik sinyal değişmleri mevcuttur. Erken sakroileit açısından klinik ve lab kolerasyonu önerilir. Teknik:T2 FSE transvers, T1 SE aksiyel T2 Fat sat koronal planda görüntüler elde olunmuştur. İnceleme:HER İKİ SAKRO-İLİAK EKLEM MRG ; Bulgular. Her iki sakro-iliak eklem düzeyinde hafif dereceli sklerotik sinyal değişmleri mevcuttur. Erken evre sakroileit açısından klinik ve lab kolerasyonu önerilir. Kas planları normal sınırlarda izlenmiştir. Yumuşak doku planlarında yer işgal eden lezyon saptanmadı.


Sağ çenemin altında şişlik fark ettim. Lenfoma olabilir mi?m.

Gizli Profil - 2 gün önce

Sağ çenemin altında şişlik fark ettim. Lenfoma olabilir mi?m.

Öncelikle iyi günler dilerim hocam. Bu sabah uyandığımda hiçbirşeyim yoktu, kahvaltı yaparken boğazım acımaya başladı. Ekmeğin sertliğindendir diyerek aldırış etmedim, ancak boğazımda bir şişlik olduğunu fark edip aynaya baktım. Sağ çenemin altında baya bir şişlik fark edip lenfomadan şüphelendim. Hemen sağlık ocağına gidip muayene oldum. Doktor tükürük bezi iltihabı olmuş deyip antibiyotik (levonat) verdi. Şişlik biraz inmişti akşam yemeği yerken birden boğazımda zorlanma ve şişlik tekrar peydah oldu. Şu an daha az şiş, ama ele geliyor ve o bölge acıyor. Pazartesi KBB bölümünden randevu aldım, ancak anksiyete hastasıyım ve sürekli internetten araştırma durumundayım. Kafayı yeme derecesine geldim. İnternette de sürekli tümör çıkıyor. Bu yaşta kabakulak olacağımı da düşünmüyorum. Lütfen yardımcı olun yaşım 21.


Yüzümde güneş kararması var.

Gizli Profil - 2 gün önce

Yüzümde güneş kararması var.

Merhaba. Benim yüzümde güneş kararması var, yani saç diplerim beyaz, ordan itibaren yüzüm baya kararmış, uzaktan yürüdüğümüz zaman çok belli oluyor, hemen anlaşılıyor. Yaklaşık 1.5 senedir böyle, ne yapsam geçmedi, pandemi döneminde evde durduğum zaman rengi biraz daha açılmıştı ama şuan hep dışarıda olduğum için güneşten ve soğuk havadan daha çok kararıyor. Güneş kremi sürmene rağmen durum aynı, bu lekem geçsin diye niacinamide serum almıştım, serum biticek ama yüzüm hâlâ aynı bir fayda etmedi. Cildim çok hassas, çok fazla bakım yapınca cildimin yapısı bozuluyor, kararıyor. Ne yapacağını bilmiyorum artık, yaşım 18, bunu da belirtmek isterim. Yanaklarım yanıyor ve kızarıyor bakım yaptığım zamanlarda, bana yardım eder misiniz?