Sol kasığımda ağrı şikayetiyle doktora başvurdum.

İyi günler. 32 yaşında bekar kadınım. Sol kasığımda ağrı şikayetiyle doktora başvurdum. Ultrasonda sol adneksiyal lojunda batın içine doğru uzanan 15 cm çapında solid ve kistik alanlar içeren, kalın septasyonları bulunan yoğun içerikli kistik ağırlıklı kitlesel lezyon izlenmiştir. (müsinoz kist adena CA? ). Pelvik emar önerilir. Kitle çevresinde ve pelvilk bölgede daha belirgin olmak üzere batın içinde serbest sıvı izlenmiştir. Ultrason sonucum bu şekilde. Daha sonra kadın doğum jinekoloji onkolojiye yönlendirdi, orası da KONTRASTLI PELVİS (ALT BATIN) MR istedi. Onun da sonucu bu şekilde : Sol over lojunda ~140 mm boyutlarında septalarda ve solid kompanet içeren batın içerisinde yaygın serbest sıvının izlendiği lezyon izlenmektedir. Malign over TM açısından anlamlı olarak değerlendirilmiştir. Bir de Pelvis, MRG, sınırlı bu emarı istedi onunda sonucu bu şekilde SONUÇ :Olguya ait patolojiler 'Bulgular' kısmında belirtilmiş olup klinik, fizik muayene ve laboratuvar verileri ile birlikte korelasyonu önerilir. Ayrıca kan testimdeki CA larımda baya yüksek çıktı. Sonuçların hakkında bilgi verebilir misiniz?


Cevap (1)

Doç. Dr. Ebru Şahin Güleç Kadın Hastalıkları ve Doğum - 1 yıl önce

Merhaba , kadın doğum uzmanınızla mutlaka görüşün . Bu kitle nedeniyle ameliyat olmanız gerekiyor . 

Yeni Sorular


Sağ kasık bölgesinde ağrısız şişlik

Gizli Profil - 19 saat önce

Sağ kasık bölgesinde ağrısız şişlik

"Sağ yüzeysel inguinal bölgede en büyüğü 13 x 26 milimetre boyutunda bazıların korteksi kalınlaşmış reaktif olabilecek oval şekilde lenf nodları ile yağ doku heterojenite izlenmiştir parantez içinde (panikülit?) Klinik gerekli görülürse histopatolojik inceleme ve sonografik takip önerilir" 4 aydır geçmeyen sağ kasık bölgemde bir şişlik var yaklaşık 3 cm uzunluğunda. Ağrısız. İlk farkettiğimde ultrason sonucu olarak bu paylaştığım rapor çıktı ve 1 kuru antibiyotik verdiler. Ondan sonra biraz küçülme oldu eskisi kadar cilt yüzeyine yakın değil. 36 yaşındayım kronik hastalığım yok. 2 sezeryandan başka ameliyat geçmişim yok. Alkol sigara yok. Tekrar doktora gitmeli miyim? Lenf kanseri yada başka bir kanserle ilgisi olabilir mi? Şimdiden teşekkür ederim.


Beyaz kıyafetlerin koltuk altı, sırt veya göbek kısmında sararma

Gizli Profil - 23 saat önce

Beyaz kıyafetlerin koltuk altı, sırt veya göbek kısmında sararma

Ne zaman beyaz kıyafet giysem koltuk altı, sırt veya göbek kısmı sararıyor. Terimle alakalı bir sorun olabilir mi acaba? 


Testis dönmesi ameliyatı sonrası erken mastürbasyon

Gizli Profil - 1 gün önce

Testis dönmesi ameliyatı sonrası erken mastürbasyon

Merhabalar. 13 gün önce sol testiste dönme yaşadım, gün içinde müdahle edildi kurtarıldı. 6 gün önce kontrollerimi yaptım ve durumumun çok iyi gittiğini artık tedavi gerekmediğini söylediler. İnternetten araştırdığıma göre ameliyattan 2-4 hafta sonra masturbasyon yapılması gerekiyormuş ancak ben dayanamadım. Daha 16 yaşındayım her sabah erekte uyanıyorum ve şortla durduğum için evin içinde sıkıntı oluyor saat başı kalkıyor ben de biraz rahatlamak için masturbasyon yaptım. Pek bir ağrım olmadı yavaş yavaş yaptım ancak garip hissettim normal mİ ve sıkıntı yaratır mı? Merak ediyorum ama kendimi gerçekten 2-3 gündür çok iyi hissediyorum. Biraz da buna güvenerek yaptım başıma bir bela açar mıyım? Teşeklürler.


Kızlık zarını oluşturan mukoza kıvrımı kaç cm olur?

Gizli Profil - 1 gün önce

Kızlık zarını oluşturan mukoza kıvrımı kaç cm olur?

Merhaba. Kızlık zarını oluşturan mukoza kıvrımı kaç cm olur, merkezden taban olan yerlerde? 


Boyunda lenf bezi şişliği

irotug - 1 gün önce

Boyunda lenf bezi şişliği

Merhaba. Çocukluğumdan beri genelde kan değerlerim düşük çıkıyor demir ilacı çok kullanırdım. Bir de boynumun sol tarafında düzenli olarak lenflerim şişiyor, ağrıyor, yutkundukça ekleyince de fark ediliyor. Son kan tahlilimde çıkan değerler beni korkuttu ama 2 doktor farklı şeyler söyledi. Biri önemsedi biri önemli değil dedi. Ekran görüntüsünü paylaşıyorum yorumlamanız için. Teşekkürler