Sol kasık ağrısı için doktora gittim.

Edanur#Karın Ağrısı - 1 hafta önce

Sol kasık ağrısı için doktora gittim.

Merhabalar, sol kasık ağrısı için doktora gittim. Tüm batın ultrasonu istedi. Sonuçlarım şu şekilde, incelerseniz çok sevinirim ???????? Kan tahlillerim normal, fakat idrar tetkikimde Eritrosit pozitif, Yassı epitel değeri 11, Eritrosit değeri 6’dır. YÜZEYEL US: Klinik öyküde belirtilen lokalizasyonda yapılan incelemede: Sol inguinal bölgede yapılan incelemede valsalva ile herni izlenmedi. İnceleme alanında subsantimetik boyutlu reaktif görünümlü birkaç adet lenf nodu izlendi. Tüm Batın US tetkikinde; Gaz distansiyonu nedeniyle inceleme suboptimaldir. Karaciğer boyutu sağ vertikal 175 mm olup normalden fazladır. Konturları düzgündür. Parankim ekojenitesi grade I steatoz ile uyumlu artmıştır. Karaciğer parankiminde solid ve/veya kistik yer kaplayan lezyon izlenmedi. Portal ve hepatik venöz sistem doğaldır. İntrahepatik safra yollarında dilatasyon izlenmedi. Safra kesesi boyutları, duvar kalınlığı ve lümen ekosu normaldir. Proksimal koledok çapı normaldir. Pankreas incelemesi gaz süperpozisyonu nedeniyle suboptimal olup, izlenebildiği kadarıyla gross patoloji saptanmadı. Dalak boyutları normal olup parankim ekojenitesi homojendir. Her iki böbrek boyutları, parankim kalınlıkları normal, parankim ekojeniteleri normal sınırlardadır. Kortikomedüller ayrım net olarak yapılabilmektedir. Kalkül, kitle, pelvikalisyel ektazi izlenmedi. Batın içi serbest sıvı izlenmedi. Mesane dolumu homojendir. İntraluminal patoloji saptanmadı. Uterus ve sol over boyut ve ekojeniteleri normaldir.


Cevap (1)

Merhabalar. İdrar tahlilinizde eritrosit adı verilen lan hücresi görülmüş. Bir süre sonra bunun tekrarlanması gerekir. Yüzeyel ultrasonunda sol kasıkta fıtık tespit edilmemiş. Batın ultrasonografisinde ise karaciğerinizde birinci derece yağlanma var, onun haricinde anormal bor durum tespit edilmemiş. Doktorunuz bu konuda size daha detaylı bilgi verecektir.

Yeni Sorular


Baş dönmesi şikayeti ile nöroloji doktoruna gittim.

Gizli Profil - 19 saat önce

Baş dönmesi şikayeti ile nöroloji doktoruna gittim.

Merhaba. Baş dönmesi şikayeti ile nöroloji doktoruna gittim. MR çekildi. Raporu yorumlamamızı rica ederim. Bilateral periventriküler ak madde perikalozal alanda T2A ve FLAIR sinyal artışı mevcuttur. Her iki frontal lobta jukstakortikal yerleşimleri, bazıları ventriküle dik seyirli kısmen u fiber formasyonu oluşturan büyüğü sağ frontalde yaklaşık 10*5,5mm sol frontalde büyüğü 11*5 mm boyutlarında olmak üzere her iki frontal lobda dağınık yerleşimli çok sayıda T2A ve FLAIR hiperintes glikotik odak dikkati çekmektedir. Solda frontal lobda periventriküler alanda derin yerleşimli 9,5*7 mm boyutlarında T1A hafif hipointens benzer şekilde plak formasyonu dikkat çekmektedir. Olgunun MS başta olmak üzere demiyelinizan hastalıklar yönünden ayrıntılı klinik bulgular ile birlikte değerlendirilmesi ve ileri tetkiki önerilir. Kavum septum pellucidum et vergae varyasyonu görülmektedir. Vertekse yakın skalpte büyüğü 11mm çapında birkaç adet düzgün konturlu T1A ve T2A düşük sinyalli nodüler lezyon izlenmektedir.(yoğun içerikli kist? Fibrom?) Difüzyon MR incelemede patolojik difüzyon kısıtlanması saptanmamaktadır Nazofarenks hava kolonunu orta derede daraltan simetrik homojen lenfoid hiperplazi ile uyumlu yumuşak doku görülmektedir. Sağ maksiller sinüs bazalinde geniş mukus retansiyon kisti izlenmektedir.


Oğlumu bir sokak kedisi elini tırmaladı.

Narin Körpe - 21 saat önce

Oğlumu bir sokak kedisi elini tırmaladı.

Merhaba, Oğlumu 17 Ekim akşamı bir sokak kedisi elini tırmaladı. Çok derin bir tırmık değildi ama hafif aşınmayla birlikte kanadı gibi. Biz 22 Ekim akşamı kuduz aşısı yaptırmaya götürdük. Kediyi aramaya gittik ama göremedik yani takip edemiyoruz. Çok geç kaldık mı ne yapmalıyız ?


Sağ diz mr sonucunu değerlendirmenizi rica ediyorum.

onursoydan - 23 saat önce

Sağ diz mr sonucunu değerlendirmenizi rica ediyorum.

Sağ diz mr'ım da yazan sonucu değerlendirmenizi rica ediyorum sayın hocam. Tibiofemoral ve patellofemoral eklem ilişkileri olağandır. Kemik yapıların kemik iliği sinyal intensiteleri normaldir. Medial menisküs posterior hornunda lateralde eklem inferior yüzeyi ile ilişkili grade III laserasyon izlenmiştir. Lateral menisküs anterior ve posterior hornunda grade II dejenerasyon mevcuttur. Arka-ön çapraz bağ, medial - lateral kollateral ligamanlar olağandır. Eklem mesafesinde ve suprapatellar bursada bursit lehine sıvı artışı izlendi. Prepatellar yağlı doku hafif ödemlidir.


Gaita testi verdim, negatif çıktı.

Gizli Profil - 1 gün önce

Gaita testi verdim, negatif çıktı.

Ben gaita testi verdim. Negatif çıktı, ama internetten baktığımda eğer c vitamini yemişseniz kan olsa bile negatif çıkıyor yazıyor. Testten 2 gün önce c vitamini tüketmiştim. Bu etkiler mi sizce?


İntervertebral disklerde T2 dejeneratif sinyal kaybı mevcuttur.

Dogatam - 1 gün önce

İntervertebral disklerde T2 dejeneratif sinyal kaybı mevcuttur.

İntervertebral disklerde T2 dejeneratif sinyal kaybı mevcuttur. L1-2 disk dorsal yüzde santral anüler yırtık mevcuttur. L2-3 disk dorsal yüzde bombeleşme ve santral anüler yırtık mevcuttur. L4-5 disk dorsal yüzde difüz bombeleşme mevcuttur. L5-S1 disk dorsal yüzde santral protrüzyon mevcuttur. Dural kese bası altındadır. Bilateral nöral foramenler ılımlı daralmıştır. Diğer seviyelerde disk patolojisi saptanmamıştır. Bu mr raporuna göre ameliyatlık bir durum söz konusu mudur? Uzmana soru sor