Yıllardır kavga huzursuzluk vardı.

kaaan#Psikoterapi - 5 ay önce

Yıllardır kavga huzursuzluk vardı.

Yıllardır kavga huzursuzluk vardı. Ben 30 yaşına gelinceye kadar sürdü. Anne baba ayrı akraba evliliği yaptılar. Baba yıllar önce öldü. Ben çok cahil kaldım, bazı konularda sağlıklı ilgili bir kaç şey yaşadım, içe basma ve postür bozukluğu bu da psikolojik olarak duruşa yansıdı. Omuz düşüklüğü ve içme basma genetik olduğu düşünülmedi. Kendim düzeltemedim diye hep hakaret yedim alay konusu oldum. Ben çok cahildim.Sıkıntıdan eğildim, utangaçlıktan içe kapanmadan duruşu etkiledi. Bir de sürekli hakaret başkasının önünde ezme vardı, yıllarca bunlar yok sayıldı baya baya konuşulurdu, geride kaldı ama hep oldu. Evde sürekli kavga huzursuzluk anlatacak çok şey var. Fiziksel kusurlar yüzünden, boy yüzünden zayıf olmam yüzünden hep laf edildi, kısa boylusun zayıfsın diye hareket etmeden sürekli zayıflardım, dışarı pek çıkmazdım hayatım boyunca. Baba hiçbir şeyle ilgilenmezdi maddi olarak da. Anlamadan bağırılır konuşturulmaz asla asla dinlenilen yargılama olurdu. Hakaret ederek rahatlanırdı yıllarca oldu bu ben çok cahildim her konuda. Okul bitince yine evdeydim kimseyi görmedim sonraki yıllarda okul dışında bir yere gitmezdim.36 olunca hala dışarı çıkmam sakin kalmak evde sadece uyurum bu kadar sıkıntı sürekli daha da kötüye gitti yıllarca sinir hastalığı yüzünden. Bazı dönemlerde telefonda kölelerdir heyecanlanma çok hızlı panik konuşurdum karşı taraf söylerdim daha önce sakin kalınca bu sefer bu problem oldu.


Cevap (1)

Merhabalar. Bir psikiyatriste ya da psikoloğa gitmenizi tavsiye ederim. 

Yeni Sorular


Uyuz hastalığı için doktor Ziver adlı ilacı reçete etti.

Gizli Profil - 15 saat önce

Uyuz hastalığı için doktor Ziver adlı ilacı reçete etti.

Uyuz hastalığı için doktorum ziver adlı ilacı reçete etti. Bu ilacı kullandıktan sonra çarşaf, ayakkabı vb kıyafetleri belirli bir saat sonra 24 saat ya da ertesi sabah temiz kıyafetlerle değiştirdikten sonra bu çarşafı ya da ayakkabıyı bir hafta sonraki doza kadar kullanabilir miyiz? Yoksa çarşafı 2 ya da 3 gün sürekli değişmeli miyiz?


8 haftalık hamileyken skopi cihazı olan ortamda bulundum.

Gizli Profil - 1 gün önce

8 haftalık hamileyken skopi cihazı olan ortamda bulundum.

Merhaba hocam. Ben 8 haftalık gebelikte üroloji bölümünde taş kırma ameliyatında skopi cihazı kullanılırken ortamda bulundum. Bir problem yaşar mıyım?


Ben iki yıl oldu aşırı şekilde kaşınıyorum.

Sümeyra - 1 gün önce

Ben iki yıl oldu aşırı şekilde kaşınıyorum.

Ben iki yıl oldu aşırı şekilde kaşınıyorum. Ne denediysem olmadı. Artık Harran üniversitesinde doktorum bana Xolair iğnesi verdi. Her iki kola vuruyorum ama yine de geceleri müthiş artan kaşıntı mevcut. Düzgün uyku uyuyamıyorum, banyo yaptığım zaman bile yine de kaşıntı devam ediyor. Bazen bacak bölgesinde artadabiliyor ve kızarıklıklar oluşuyor. Bir müddet sonra geçiyor kızarıklık. Bu durumda ne yapmam gerekiyor? kaç hekime gittiysem dermatolojide bu kaşıntının sebebi açıklanmıyor diyorlar, ama hayatım zindan gibi. Ne olur yardım edin.


Kasıklarımda lenf nodu büyümesi var.

Gizli Profil - 2 gün önce

Kasıklarımda lenf nodu büyümesi var.

Merhaba. 26 yaşındayım. 2 aydır kasıklarımda bir sorun hissetmem üzerine ultrason çektirdik ve sonuç olarak normalin üzerinde lenf nodu büyümesi meydana geldiğini öğrendim. Boyutu 2,4 cm. Doktor antibiyotik verdi , 2 hafta kullanıp 2 ay sonra tekrar ultrason çekilecek. Bunun enfeksiyondan kaynaklanabileceği gibi lenfomadan da kaynaklanabileceği söyleniyor. Ama kasıklarımdaki lenf nodu büyürse biyopsi alacaklarmış. Bu büyümenin lenfoma lenf kanseri sebebiyle olduğundan şüpheleniyorum. Bana bu konuda açıklama yapabilirseniz çok sevinirim hocam.


Meme fibroadenomu meme estetiği (meme protezi) için engel mi?

İlayda kayalı - 2 gün önce

Meme fibroadenomu meme estetiği (meme protezi) için engel mi?

Merhabalar hocam. 22 yaşındayım. Meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum, fakat meme ultrasonunda 6-7 adet en büyüğü 16 mm çapında olan fibroadenomlar tespit edildi. Bu adenomlar protez taktırmaya engel midir? Veya meme büyütme ameliyatı esnasında alınabilir mi ? Şimdiden teşekkür ederim.