Prelox nedir? Ne işe yarar?

Prelox, cinsel fonksiyon bozukluğu yaşayan erkeklerde, erkeklerin cinsel işlevini desteklemek için kullanılan bir gıda takviyesidir. Fransa'da geliştirilen bu ürün 2002 yılından beri Türkiye'de satılmaktadır. Prelox'un içeriğinde, L-arginin, Piknogenol® ve Kuşburnu Ekstresi bulunur. Bu maddlerin her biri farklı mekanizmalar üzerinden etki ederek cinsel işlevleri destekler. 

Prelox içerisinde ne vardır? 

L-arginin, vücutta nitrik oksit üretimini arttırır. Nitrik oksit, kan damarlarını genişletmeye yardımcı olan bir gazdır. Bu da, penise daha fazla kan akışını sağlayarak daha iyi bir ereksiyona neden olur. 

Piknogenol®, deniz çam kabuğundan elde edilen bir bitkisel özüttür. Güçlü antioksidan ve anti-inflamatuar özelliğe sahiptir. Piknogenol®, kan damarlar sağlığını koruyarak kan akışının daha iyi olmasını sağlar. 

Kuşburnu ekstresi, C vitamini içerir ve güçlü bir antioksidandır. Kuşburnu ekstresi, cinsel isteği ve performansı artırmaya yardımcı olur.

Prelox ne işe yarar? 

Prelox, sertleşme bozukluğu ve cinsel isteksizlik sorunu yaşayan erkeklerde kullanılan bir gıda takviyesidir. Prelox'un etkinliğini gösteren birçok klinik çalışma yapılmıştır. Bu çalışmalarda, Prelox'un, erektil disfonksiyonu olan erkeklerin ereksiyon kalitesini ve süresini iyileştirmeye yardımcı olduğu gösterilmiştir. Ayrıca, Prelox'un, cinsel isteği ve performansı artırmaya yardımcı olduğu da gösterilmiştir. Prelox, erkeklerin cinsel sağlığını desteklemek için etkili bir takviye gıdadır.

Prelox nasıl kullanılır? 

Prelox, günde iki tablet olmak üzere, yemeklerle birlikte alınması önerilir. Prelox'un herhangi bir yan etkisi bildirilmemiştir. Ancak, hamile veya emziren kadınlar, ilaç kullanan kişiler ve ciddi sağlık sorunları olan kişiler, Prelox kullanmadan önce doktorlarına danışmalıdır.

İlgili Sorular


Gıda takviyesi ilaç mıdır?

Gıda takviyesi ya da takviye edici gıda ilaç değildir. Takviye edici gıda, adından da anlaşılacağı gibi normal beslenmeyi takviye etmek amacıyla kullanılır. Günlük alınması gereken dozu belirlenmiş ürünlerdir. Takviye edici gıdalar mineral, protein, karbonhidrat, lif, yağ asidi ve amino asit gibi besin öğelerinden çeşitli miktarlarda hazırlanırlar. Takviye edici gıdalar hiç bir zaman normal beslenmenin yerini tutmaz.

Gıda takviyesi kullanmak doğru mu?

Gıda takviyesi önerilen dozda kullanılırsa zararlı değildir. Önerilen miktarda alınmak koşuluyla yetersiz beslenme, emilim bozukluğu olan kişiler için oldukça etkilidir. Takviye gıdalar vücut sağlığını dengede tutmaya yarar ve vücudun yenilenmesini destekler.

Gıda takviyesi kullanmak zararlı mı?

Gıda takviyeleri fazla miktarda aldığında zararlı olabilir. Önerilen miktarın üzerinde alınması durumunda hücreler üzerinde  toksik (zehirli) etki gösterebilir. Ayrıca fazla miktarda alınan gıda takviyeleri diğer besinlerin emilimini de azaltarak bazı sorunlara yol açabilir.

Glutatyon nedir ?

Glutatyon vücutta üretilen antioksidan bir maddedir. Vücutta bulunan ve zararlı olan serbest radikal adı verilen maddelerin yok edilmesini sağlar. Glutatyon yapısında 3 tane aminoasit vardır. Bu aminoasitler glutamin, sistein ve glisin aminoasitleridir. Glutatyon, vücutta oksijenin parçalanması sonucu açığa çıkan serbest radikaller, peroksitler ve ağır metaller gibi  zararlı ürünlerin toksik etkilerinden hücreleri korur. 

Glutatyon tedavisi nasıl uygulanır?

Glutatyon tedavisi, glutatyon eksikliğinde uygulanan bir tedavidir. Glutatyon antioksidan özelliği olan bir maddedir. Glutatyon tedavisi, sadece doktor kontrolünde uygulanması gereken bir tedavidir. Tedavi ağız yoluyla alınan tablet, nebülizör ile solunum yoluyla ya da glutatyon serumu şeklinde damardan uygulanabilir. Uygulanacak olan glutatyon dozunu doktor belirler.  Vucutta eksilen glutatyonu arttırmanın en etkili yolunun serum şeklinde damardan vermektir. Kür sayısı, doktorun önerisi ve hastanın isteğine göre değişebilir. Her bir kür haftada 1 gün olmak kaydıyla 5 haftadan oluşur. Her 1 seans 15 dakika kadar sürer. Glutatyon tedavisi için hastaneye yatış gerekmez ve kişi işlem sonrası günlük yaşamına döner. 

Deve dikeni nedir? Ne işe yarar?

Deve dikeni, bilimsel adı Silybum marianum olan, Akdeniz bölgesinde yetişen bir bitkidir. Halk arasında çoban çökerten, çakır dikeni, demir dikeni gibi isimlerle de bilinir. Deve dikeni, içerdiği zengin mineral ve vitaminler sayesinde birçok sağlık sorununa iyi gelmektedir.

Deve dikeni ne işe yarar?

 • Karaciğer üzerine faydalıdır. Deve dikeni, karaciğerde bulunan safra üretimini artırmaya yardımcı olur. Bu da, karaciğerin toksinlerden temizlenmesine yardımcı olur. Deve dikeni, karaciğerde oluşan siroz ve hepatite karşı koruyucu bir etkiye sahip olduğu düşünülmektedir.
 • Antioksidan özelliği vardır. Deve dikeni, içerdiği silymarin adlı antioksidan bileşik sayesinde hücreleri serbest radikallerin zararlarından korur. Bu da, kanser, kalp hastalığı ve diyabet gibi kronik hastalıkların riskini azaltmaya yardımcı olabilir.
 • Cinsel fonksiyonları destekler. Deve dikeni, afrodizyak etkisiyle hem kadın hem de erkekte cinsel isteği ve performansı artırmada etkilidir.
 • Kısırlık tedavisine yardımcı olur. Deve dikeni, hem erkek hem de kadında üreme sağlığını destekler. Bu sayede kısırlık tedavisinde yardımcı olabilir.
 • Kolesterolü düşürür. Deve dikeni, içerdiği antioksidanlar sayesinde kandaki kolesterol seviyesini düşürmeye yardımcı olur.
 • Damar tıkanıklıklarını önler. Deve dikeni, kan dolaşımını düzenler ve damar duvarlarını güçlendirir. Bu sayede damar tıkanıklıkları riskini azaltır.
 • Şeker hastalığından korur ve tedavi eder. Deve dikeni, kan şekerini dengelemeye yardımcı olur. Bu sayede şeker hastalığının önlenmesine ve tedavisine yardımcı olabilir.
 • İdrar yolu enfeksiyonlarını tedavi eder. Deve dikeni, idrar söktürücü etkisiyle idrar yolu enfeksiyonlarının tedavisinde etkilidir.
 • Böbrek taşlarını düşürür. Deve dikeni, böbrek taşı ve kumlarını parçalayarak düşürmeye yardımcı olur.
 • Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Deve dikeni, içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Ağrı dindirici özelliği vardır. Deve dikeni, anti-inflamatuar etkisiyle kas ve eklem ağrılarını dindirmeye yardımcı olur.

Deve dikeninin çay, tonik, tablet veya kapsül formları bulunmaktadır. Çay olarak tüketilmek istenirse 1 tatlı kaşığı deve dikeni otu 1 su bardağı kaynar suda 5-10 dakika demlenir ve günde 1-2 kez içilir. Deve dikeni otunun herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Ancak hamile ve emzikli kadınların kullanması tavsiye edilmez. 

Deve dikeni, birçok sağlık sorununa iyi gelen ve yaygın olarak kullanılan bir bitkidir. Ancak, herhangi bir sağlık sorununuz varsa, deve dikeni otu kullanmadan önce mutlaka bir doktora danışmanız tavsiye edilir.

Yeni SSS


Öksürük için öncelikle bir göğüs hastalıkları doktoruna gitmek gerekir. Öksürük, solunum sisteminin bir savunma mekanizmasıdır. Bu sayede yabancı cisimlerin alt solunum yollarına ...


Mide hastalıkları ile ilgili bir sorun yaşayan kişinin gideceği bölüm gastroenteroloji bölümüdür. Gastroenteroloji uzmanına gastroenterolog adı verilir. Gastroenterolog, mide ülseri, duedonum ülseri, ...


Dermatolog ya da dermatoloji doktoru, cilt, saç, saçlı deri ve tırnak hastalıklarının tanı ve tedavisi ile ilgilenir. Aşağıdaki konular dermatolog yani dermatoloji doktorunun ilgi alanına girer; 1. ...


Evet. Cildiye ile dermatoloji aynı şeydir. Dermatoloji, deri hastalıklarının tanı ve tedavisi ile ilgilenen tıp bölümüdür. Dermatoloji yani cildiye konusunda uzman doktorlara dermatolog denir. Dermato ...


Hayır, böbrekteki her kist kanser anlamına gelmez. Böbrek kistleri, içi sıvı dolu keselerdir. Böbrek kistleri iki ana gruba ayrılır; Basit kistler (Kortikal kist): Bu kistlerin kenarı düzgündür. İçinde berrak bi ...


Dermatolog, dematoloji uzmanı, dermatoloji doktoru demektir. Dermatolog, deri hastalıkları konusunda uzmanlaşmış doktordur. Dermatoloji, eskiden cildiye olarak da bilinirdi. Yani cildiye demek dermatoloji demektir. Her ikisi&nb ...


Dermatolog, dermatoloji uzmanı demektir. Eski tabirle cildiye olarak da bilinen dermatoloji, deri, saç, tırnak, ter bezleri gibi deri ekleri, ağız içi mukozası ve cinsel yolla bulaşan deri hastalıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenir. Dermatologlar, cil ...


Kulunç kırma, gerilmiş olarak kalan ve gevşeyemeyen kas düğümcüklerinin (kulunç) sert bir masaj ile açılıp yumuşatılmaya çalışılmasıdır. Bu durum hastaya zarar verebilir. Bu yüzden uygulanmamalıdır. Geilmiş ve gevşeyemeyen bu k ...


Kulunç, kasılmış olan kas liflerinin gevşeyememesi sonucu oluşan kas düğümcükleridir. Tıpta fibrozit olarak bilinen bu durum halk arasında kulunç, yel girmesi ve damar damar üstüne binmesi gibi isimlerle de bilinir. Kulunç daha &ccedi ...


Halk arasında gül hastalığı olarak bilinen rozase, özellikle yüz bölgesinde görülen bir cilt hastalığıdır. Burun, yanak ve alında küçük, içi irin dolu kızarıklıklar ve şişlikler şeklinde kendini gösterir. Gül hastalığının nedenleri a ...


Cilt hastalıkları ya da deri hastalıkları, vücudun dışını baştan sona kaplayan ve vücudun en büyük organı olan deriden kaynaklanan hastalıklardır. Sık görülen deri hastalıkalrının isimleri şunlardır; Akne (Sivilce) Atopik Dermat ...


Cilt (deri) hastalıklarının tedavisinde kaplıca tedavisi uzun zamandan beri kullanılmaktadır. Bu kaplıcalar arasında en çok bilinenleri Ölü Deniz, Sivas Kangal Balıklı Kaplıcası ve ...


Boğazda bel soğukluğu belirtileri olur. Bel soğukluğu cinsel ilişki ile bulaşan bir hastalıktır. daha çok seksüel açıdan aktif genç erkek ve kadınlarda görülür. Vajinal, oral ve anal seks ile bulaşır. Ayrıca seks oyuncaklarıyla da bulaşabilir. Bel soğukluğ ...


Bel soğukluğu tuvaletten bulaşır mı sorusunun cevabı merak edilmektedir. Bel soğukluğu daha çok cinsel ilişki sırasında bulaşır. Meni ya da vajinal sıvıdaki bel soğukluğu bakterisi olan gpne ...


Bel soğukluğu genellikle cinsel ilişki ile bulaşan bir hastalıktır. Anal, oral veya vajinal seks olmak üzere her türlü cinsel ilişki sırasında meni veya vajinal sıvı ile bulaşır. Bel soğukluğu ayrıca doğum sırasında bebeğe de bulaşabilir. Cinsel ilişki dışında bel soğukluğu seks oy ...